Anaokulumuz bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklerimiz, öğrencilerimizin öğrenme - öğretme süreçlerini keyifle geçirmelerine olanak sağlamaktadır.

Sayma Zamanı Etkinliğimiz

Sayma etkinliğimizde; çocuklarımız evlerinden getirdikleri farklı sayı ve şekillerdeki nesneleri okulda arkadaşları ile birlikte sayarak sayı sayma etkinliğini eğlenceli hale getirirler. Çocuk o gün ne sayacağını ve kaç tane sayacağını bilmediği için merak ve heyecanla etkinliğe katılımı sağlanır.

Örüntü çalışmalarına sık sık yer verilerek çocukların dikkat ve algılamalarının gelişmesine destek olunur. Örüntü etkinliği her uygulamada farklı özellik ve sayıdaki nesnelerin sayılmasına dayanır.

 Kitap Günümüz

Çocuklarımıza “kitap Sevgisi”ni ve “kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla haftanın belli günleri arasında kitap günü etkinliği uygulamaktayız. Bu etkinlik kapsamında çocuklarımız arkadaşları ile paylaşmak istedikleri kitaplarını okula getirirler. Evlerinden getirdikleri kitaplarını sınıf kitaplığında belli bir süre sergilendikten sonra hafta sonu evlerine götürürler.

Oyuncak Günümüz

Okulumuzda her hafta öğrenme takvimimizde belirtilen günde öğrencilerimiz eğitici değer taşıyan oyuncağını okula getirerek gün boyu arkadaşları ile paylaşırlar.

Oyuncak günümüz çocuklarımız için aynı zamanda bir paylaşma günüdür. Çocuklarımız sevdikleri, değer verdikleri oyuncaklarını arkadaşları ile paylaşarak birlikte vakit geçirirler.

 Sıra Bende Etkinliğimiz

Velilerimiz ‘Sıra Bende Etkinliği ’ile sınıf ortamında belli bir zaman diliminde ilgi ve hobilerini öğrencilerimizle paylaşarak güzel vakit geçirme olanağı bulurlar. Sıra bende etkinliği yolu ile velilerimiz evcil hayvanlarını okulumuza getirebilir belki bir enstrümanı ile bir sunum yapabilir, öykü okuyabilir ya da çocuklarımıza eğlenceli sanat etkinlikleri yaptırabilirler.

Sıra bende etkinliğimize katılmak isteyen her velimiz yılda en az bir kere bu etkinliği uygular. Etkinlik sırasında çocuklarımız etkinlikle ilgili merak ettiklerini velimize sorarak ilk elden somut yaşantılarını ve deneyimlerini paylaşma imkânı bulurlar. Velilerimiz çocuklarla aynı ortamı paylaşma ve sınıf içi eğitimin bir parçası olma fırsatını yakalarlar.

Göster Anlat Etkinliğimiz

Çocuklarımız evden getirdikleri, kendi istekleri doğrultusunda seçtikleri eşya ya da nesneleri grup önünde; arkadaşlarına getirdiği nesneyi göstermesi ve o nesnenin özellikleri ile ilgili tanıtım yapmasına dayanan bir etkinliktir.

Göster anlat etkinliğinin ilk aşaması Sınıf öğretmenin sınıfa getirilen ve sunumu yapılacak olan nesne ya da eşya ile ilgili kısa bir tanıtım yapmasına dayanır.

İzlenim Dosyamız

Anaokullarımızda eğitim-öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin öğrendikleri konulara paralel geziler düzenlenir. Okul gezileri, eğitim ve öğretim programımızın temelini oluşturan araştırma sorgulama konularının en önemli öğrenme yaşantılarını oluştururlar. Gezilerimizde öğrencilerimiz yaşayarak, gözlemleyerek, deneyimleyerek öğrendikleri bilgileri pekiştirerek kalıcı hale getirirler. Gezilerde edinilen deneyimler gezi sonrasında yapılan sohbet ve resimlerle pekiştirilir. Gezi izlenimlerinin resimleri öğrencimizin izlenim dosyasında saklanır.

Mutfak Etkinliğimiz

Çocuklarımızın eğlenerek ve yaratıcılıklarını kullanarak ilk elden somut yaşantılar kazandırmayı hedefleyen etkinliğimiz, öğretmen rehberliğinde yemekhanede uygulanır.

Farklı malzemeler kullanarak çocuklarımız bazen bir salata yaparken bazen ise kek, kurabiye pişirirler. Eğlenceli öğrenme etkinlikleri ile dolu olan etkinliğimiz; etkinlik sonucu ortaya çıkan ürünün sunumu ve ardından tadına bakılması ile sonlanır. Mutfak etkinliğimiz dönüşümlü olarak uygulanacaktır.

Belgeseller Sinema Günü Etkinliğimiz

Plan doğrultusunda çeşitli doğa olaylarını (uzay ve gökyüzü, bitkiler, hayvanlar ve insanların) anlatan, çocuklara özgü belgeseller ve filmler izleneceği bir ortam oluşturulmaktadır.

Bursa Web Tasarım